Tokat Ballica Magarasi Tanitim Videosu


Tokat Ballica Magarasi Tanitim Videosu

Tokat Ballica Magarasi Tanitim Videosu tarihimekanlar

Magara, Indere vadisi yamacinda 1180 metre rakimli fosil bir agizla baslamaktadir. Genel morfolojik gidis, çöküntü olusmus büyük salonlar ve bunlari birbirine baglayan, geçitler seklindedir. Özellikle yarasali salon ve onu izleyen salonda da çöküntü bloklarini kaplayan Guano nedeniyle, taban belirgin degildir. Bu salonlara ulasabilmek için dikey magaracilik teknigini kullanmak gereklidir (10 metre ve 7 metre inisler vardir)
Gelisimini hemen hemen tamamlamis durumdaki magaranin içinde ve özelliklede büyük salonda bir çok ilginç yapilar vardir. Bunlar, 10 metreyi asan sütunlar. Sapkali mantara benzeyen travertenler, dev kolonlar ve asil önemlisi boyutlari 30 cm ile 7 metre arasinda degisen ilginç sogan olusumlardir. Ayrica, yaygin yarasa popülasyonu gözlenmektedir. Diger yandan magara, girislere karsi savunmasiz oldugundan, zarar verecek eylemlerde bulunabilecek insanlara karsi da çok iyi bir sekilde korunmasi gerekmektedir.
 

iamturkiye.tv içerisie yüklenen videolardan iamturkiye.tv sorumlu değildir. Görüntü ve ses kaydı olan videolar ve fotoğraflar telif haklarından iamturkiye.tv sorumlu tutulamaz.

Hak sahipleri tarafından şikayet edilmesi durumunda 24 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Video ile Şikayetim var
iamturkiye Hakkında

Iamtürkiye, Türkiye'nin iller, ilçeler, sektörler videolu arama motorudur. Türkiye'yi Sizler için Havadan, Denizden ve Karadan olarak video haline getirdik.