Mugla Marmaris Kiz Kumu Plaji Tanitim Videosu


Mugla Marmaris Kiz Kumu Plaji Tanitim Videosu

Mugla Marmaris Kiz Kumu Plaji Tanitim Videosu turistikmekanlar

Kizkumu Efsanesi

Efsaneye göre Bybassos Krali'nin kizi güzel prenses ile bir balikçi birbirlerine asik olurlar. Kiz geceleri sahile çikip kandille balikçiya isaret verir ve balikçi da karsi kiyidan sandaliyla gelerek bulusurlar. Kral bunu zaman içerisinde ögrenerek bir gece kizini takip ettirerek balikçinin denizden geldigini, kizinin kumsalda onu bekledigini, bekledigi yeri de elindeki bir isikla balikçiya haber verdigini ögrenir. Kral askerlerine kizini kumsalda yakalayip elindeki isigi alarak balikçiya isaret vermelerini ve balikçiyi yakalamalarini emreder. Denilen yapilir. Balikçi karsi kiyidan isigi gördügü anda atlar kayigina, kürek çekmeye baslar. Kiz askerlerin elinden kurtulup denizin ortasindaki delikanliya dogru kosmaya basladigi anda bir mucize gerçeklesir ve kizin her adim attigi deniz aninda kumsala dönüsür. Arkadan kosan askerlerin üzerlerindeki agirlik onlari suya batirdigi anda bir asker ok ve yayina sarilir. Amaci delikanliyi vurmaktir ama ok kiza saplanir. Efsaneye göre de kumlarin rengi kizin kaniyla kirmiziya dönüsür. Delikanli okla öldürülen prensesi alip kayigiyla ortadan kaybolur ve bir daha ikisini de gören olmaz.

Marmaris'e 30 kilometre uzaklikta, yesili ve mavisiyle bir cennet harikasi olan Orhaniye Köyü'nde, yerli ve yabanci turistlerin gezi listesinin en basinda yer alan, 600 metre uzunluk ve ortalama 3 metre eninde kizil kumlarin olusturdugu Kizkumu ziyaretçi rekoru kiriyor. Uzaktan bakanlara deniz üzerinde yürüyor izlenimi veren Kizkumu, mavi tur tutkunlarinin da vazgeçemedigi yerler arasinda. Teknelerini Kizkumu'nun çevresindeki küçük koylara demirleyen gezi tutkunlari, fotograf çektirerek ani ölümsüzlestiriyor.

iamturkiye.tv içerisie yüklenen videolardan iamturkiye.tv sorumlu değildir. Görüntü ve ses kaydı olan videolar ve fotoğraflar telif haklarından iamturkiye.tv sorumlu tutulamaz.

Hak sahipleri tarafından şikayet edilmesi durumunda 24 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Video ile Şikayetim var