Aydin Tanitim Videosu


Aydin Tanitim Videosu

Aydin Tanitim Videosu turistikmekanlar

Türkiye’nin batisinda yer alan illerimizden birisi olan Aydin ili, ülkemizin Ege Bölgesinde yer almaktadir. Ege Denizine kiyisi olmasi, Büyük Menderes nehrine sahip olmasi ve turizm açisindan (Kusadasi, Didim) Türkiye’nin önemli noktalarindan birisi olmasi Aydin’i çok kritik bir sehir haline getirmistir. Büyük Menderes nehri ve ovasindan dolayi tarim açisindan da oldukça gelismis bir durumdadir.
Türkiye’de ilk demiryolu kurulan sehir Aydin’dir ve Türkiye’nin en uzun tüneli yine buradadir. Aydin’da çok sayida tarihi eser bulunur. 2010 TÜIK verilerine göre merkez ilçeyle birlikte 17 ilçe, 36 belediye ve 492 köy vardir. Binlerce yil önce Büyük Menderes Irmaginin suladigi bereketli ovalar üzerine kurulmus Aydin doganin kültürle kucaklastigi ve Türkiye’de turizmin basladigi ilk illerden biridir. Aydin, essiz nitelikteki antik çagin kent ve tapinaklari ile muhtesem dogal güzelliklere sahiptir.

iamturkiye.tv içerisie yüklenen videolardan iamturkiye.tv sorumlu değildir. Görüntü ve ses kaydı olan videolar ve fotoğraflar telif haklarından iamturkiye.tv sorumlu tutulamaz.

Hak sahipleri tarafından şikayet edilmesi durumunda 24 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Video ile Şikayetim var