Sapanca Gölü Havadan Çekim


Sapanca Gölü Havadan Çekim

Sapanca Gölü Havadan Çekim turistikmekanlar

Sapanca Gölü, Adapazari ile Istanbul arasinda Kocaeli sinirina yakin bölgede, Sapanca ilçesi içinde yer alan bir göldür.
Sapanca Gölü, Dogu Marmara Bölgesi’nde, Sakarya kent merkezinin 12 km batisinda, Izmit kentinin ise 27 km dogusunda yer alan tektonik kökenli bir tatli su gölüdür. Dogu-bati uzanimli olan gölün dogu kesimi Sakarya ilinin sinirlari içerisindeyken, bati kesimi ise Kocaeli ilinin sinirlari içinde yer almaktadir. Gölün içinde bulundugu bölge, güneyde Samanli Daglari, kuzeyde ise Kocaeli Penepleni olarak adlandirilan morfotektonik yapilar arasinda yer alan ve Kuzey Anadolu Fayi'nin kuzey koluna ait segmentlerce sinirlandirilmis olan Izmit-Sapanca Koridoru üzerindedir. Bu koridor Neotektonik dönemde bir çek-ayir havza niteliginde gelismistir. 17 Agustos 1999 depremi yüzey kirigi Sapanca Gölü’ne güneydogu sinirindan girmis ve göl içerisinde ~600 m sag yönlü bir siçrama yaptiktan sonra gölün kuzeybati sinirindan çikmistir. Bu siçrama uzun dönem içinde gölün çökmesini kontrol etmistir

iamturkiye.tv içerisie yüklenen videolardan iamturkiye.tv sorumlu değildir. Görüntü ve ses kaydı olan videolar ve fotoğraflar telif haklarından iamturkiye.tv sorumlu tutulamaz.

Hak sahipleri tarafından şikayet edilmesi durumunda 24 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Video ile Şikayetim var