Sivrice Hazar Gölü Havadan Çekim


Sivrice Hazar Gölü Havadan Çekim

Sivrice Hazar Gölü Havadan Çekim turistikmekanlar

Elazig - Diyarbakir karayolu güzergahinda olup, Hazarbaba ve Mastar daglari arasina sikismis tektonik bir göldür. Uzunlugu 22 km., genisligi 5-6 km. olan göl, günün her saatinde degisik görünüm kazanarak mavinin ve yesilin her tonunu gösterir. Suyu berrak, sodasiz ve tuzsuzdur. Çevresinde 25'e yakin kamu kurum ve kuruluslarina ait egitim ve dinlenme tesislerinin yani sira turizm Bakanligindan belgeli otel, motel lokanta ve günübirlik piknik alani, ayrica özel kuruluslar tarafindan isletilen balik evleri bulunmaktadir.

Son zamanlarda çevresinde çok sayida ikincil konutlar ve yazliklar ile tatil sitelerinin yapildigi göl, çevre illerin de faydalandigi tatil merkezi konumundadir.

Yaz aylari boyunca nüfus yogunlugunun arttigi gölde, 1990 yilinda yapilan arastirma neticesinde; içerisinde batik bir kentin oldugu kesfedilmis, bu da göle ayri bir gizem kazandirmistir.

Hazar Gölünün, Kilise Adasi civarindan baslayan batik kentin Sivrice ilçesine kadar uzandigi tespit edilmis olup, bilimsel arastirmalarla tarihinin ve orada olus nedeninin ortaya çikarilmasini bekleyen, asim sorunu olmayan göl, yerli ve yabanci turizme her yönüyle hizmet vermektedir.

iamturkiye.tv içerisie yüklenen videolardan iamturkiye.tv sorumlu değildir. Görüntü ve ses kaydı olan videolar ve fotoğraflar telif haklarından iamturkiye.tv sorumlu tutulamaz.

Hak sahipleri tarafından şikayet edilmesi durumunda 24 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Video ile Şikayetim var