Van Muradiye Selalesi Tanitim Videosu


Van Muradiye Selalesi Tanitim Videosu

Van Muradiye Selalesi Tanitim Videosu turistikmekanlar

MURADIYE SELALESI
Bend-i Mahi Üzerinde Görkemli Selale Muradiye Selalesi, Muradiye ilçe sinirlarinda yer alir. Van lmerkezine 80 km uzakliktadir. Adini Bagdat seferine çikan Osmanli Padisahi IV. Murat’tan almistir. Tendürek Dagi’ndan beslenen Bend-iMahi çayi üzerindedir. Selalenin yüksekligi 50 metredir.

Her Mevsim Ayri Manzara bir selale için çok da yüksek sayilmayan Muradiye, bend-i mahi çayinin kuvvetli akis gücünden dolayi görkemli bir manzara sunar. Muradiye Selale, sadece görüntüsü ile degil çevresini güzellestiren tabiatiyla da görülmeye degerdir. Her mevsim ayri bir manzaraya bürünür. bahar aylarinda rengârenk çiçekler Muradiye Selalesi’nin güzelligine güzellik katar. Kis aylarinda ise donan selale sulari buzdan kristallere dönüsür. Doganin Yaptigi Bir Beste Muradiye Selalesini dinlemek insana essiz duygular yasatir. Doganin yaptigi her beste gibi insana huzur verir. Özellikle yaz aylarinda giderseniz, selalenin altina iner inmez dogal bir beste ve müthis bir serinlik sizi karsilayacaktir. Muradiye Selalesi kamp yapmak için de ideal bir mekândir.

iamturkiye.tv içerisie yüklenen videolardan iamturkiye.tv sorumlu değildir. Görüntü ve ses kaydı olan videolar ve fotoğraflar telif haklarından iamturkiye.tv sorumlu tutulamaz.

Hak sahipleri tarafından şikayet edilmesi durumunda 24 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Video ile Şikayetim var